Dnia 2024-05-12 19:00 na obiekcie Stade de la Mosson-Mondial 98 odbyło się spotkanie między Montpellier oraz Monaco zakończone wynikiem 0-2

Intensywne zmagania na Stade de la Mosson-Mondial 98 w Montpellier zakończyły się zwycięstwem gości z Monaco, którzy pokonali gospodarzy 2-0 w ramach 33. kolejki Ligue 1. Pomimo bezbramkowego remisu na przerwę, Monaco zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej połowie. Spotkanie, które odbyło się w sobotni wieczór, dostarczyło kibicom wielu emocji i potwierdziło wysoką formę drużyny z Księstwa.

Mecz pomiędzy Montpellier a Monaco zakończył się wynikiem 0-2

Relacja z meczu:

Wieczór na Stade de la Mosson-Mondial 98 zapowiadał się jako starcie pełne emocji pomiędzy Montpellier a Monaco. Sędzią głównym tego starcia była Stephanie Frappart, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem rozgrywki. Obie drużyny weszły na murawę pełne determinacji i gotowości do walki o punkty w ramach Ligue 1.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale była pełna intensywnych akcji i zaciętej rywalizacji. Montpellier i Monaco starały się narzucić swój styl gry, ale brakowało precyzji w ostatnich akcjach. Mimo tego, kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowitą atmosferę na stadionie.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a już w 52. minucie to goście objęli prowadzenie. K. Ouattara głową skierował piłkę do siatki po precyzyjnym dośrodkowaniu F. Baloguna. Montpellier ruszyło do ataku, próbując odrobić straty, ale to Monaco podwyższyło prowadzenie. W 65. minucie Y. Fofana uderzył z dystansu, pokonując bramkarza Montpellier i ustalając wynik na 0-2 po asyście M. Akliouche.

Gospodarze próbowali odwrócić losy meczu, ale skuteczna obrona Monako oraz brak skuteczności napastników Montpellier sprawiły, że goście zakończyli spotkanie z trzema punktami na koncie. Po meczu emocje opadły, a zawodnicy obu drużyn złożyli sobie wzajemnie gratulacje. Kibice również opuścili stadion z nadzieją na lepsze wyniki swoich ulubionych drużyn w kolejnych meczach ligowych.

Po meczu Montpellier ma zaplanowane spotkania z Lens oraz Nantes, natomiast Monaco będzie zmierzać się z kolejnymi rywalami w nadchodzących kolejkach Ligue 1.