Mecz między Monaco oraz Toulouse zakończony wynikiem 1-2 dnia 2024-02-18 14:00

Wczoraj, 18 lutego 2024 roku, na Stade Louis-II odbył się emocjonujący mecz pomiędzy zespołami Monaco i Toulouse w ramach 22. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Toulouse 2:1, po tym jak goście prowadzili 1:0 na przerwę. Mecz ten dostarczył wielu emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które z pewnością zapadną w pamięci kibiców na długo.

Relacja z meczu piłki nożnej: Monaco - Toulouse

W sobotnie popołudnie na Stade Louis-II odbyło się zacięte starcie pomiędzy drużynami Monaco i Toulouse. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje zespoły już od pierwszego gwizdka sędziego. Na murawie toczyła się walka o kolejne punkty w ramach Ligue 1.

Pierwsza połowa była pełna emocji, ale to goście z Toulouse zdołali otworzyć wynik meczu. W 41. minucie V. Sierro wykorzystał sytuację po zamieszaniu w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Monaco. Gospodarze starali się odrobić straty, ale do przerwy to goście prowadzili 1-0.

Po przerwie Monaco ruszyło do ataku z nową siłą, chcąc odwrócić losy meczu. W 48. minucie to M. Akliouche doprowadził do wyrównania, strzelając pięknego gola po asyście jednego z kolegów z drużyny. Wynik ponownie był otwarty, a emocje sięgały zenitu.

Decydujący gol padł w 70. minucie, kiedy to Logan Costa strzałem z dystansu pokonał bramkarza Monaco, dając prowadzenie swojej drużynie. Pomimo starań gospodarzy, wynik do końca meczu nie uległ zmianie, a Toulouse wygrało 2-1 na wyjeździe przeciwko Monaco.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, sędzia Benoît Bastien ukarał żółtymi kartkami zawodników obu drużyn za faule i nieuczciwą grę. Denis Zakaria z Monaco otrzymał żółtą kartkę już w 27. minucie, natomiast po stronie Toulouse kartonikiami zostali ukarani Christian Mawissa (66'), Aron Dønnum (82') oraz Guillaume Restes (90').

Pomimo zażartej walki na boisku, nie doszło do żadnych czerwonych kartek, co świadczy o zaciętości, ale również fair play obu zespołów.

Po tym meczu Monaco zmierzy się kolejno z zespołami Lens, Paris Saint Germain oraz Strasbourg, natomiast Toulouse czekają starcia z Benficą, Lille oraz Nice. Kibice obu drużyn z pewnością będą śledzić losy swoich ulubieńców z niecierpliwością po takim emocjonującym spotkaniu.