Monaco - Montpellier, wynik spotkania: 2-0

W dniu 3 grudnia 2023 roku na Stade Louis II w ramach 14. kolejki Ligue 1 odbył się mecz pomiędzy drużynami Monaco i Montpellier. Monaco zwyciężyło 2-0, zdobywając prowadzenie 1-0 na przerwę.

Mecz pomiędzy drużynami Monaco (Gospodarz) przeciwko Montpellier (Goście)

Boubakar Kouyaté 69'

Następne mecze dla Monaco: Rennes, Lyon, Toulouse.

Następne mecze dla Montpellier: Lens, Metz, Heerenveen.

Relacja z meczu:

W niedzielne popołudnie na Stade Louis II odbył się pojedynek między drużynami Monaco a Montpellier. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy od samego początku starali się narzucić swój styl gry. Efektem tego była bramka strzelona przez Takumi Minamino w 9. minucie, który wykończył akcję po świetnym podaniu od kolegi z drużyny.

Montpellier starało się odpowiedzieć atakami, jednak defensywa Monaco była niezwykle skuteczna, nie pozwalając rywalom na stworzenie klarownych sytuacji podbramkowych.

Drugą połowę zespoły rozpoczęły z jeszcze większym zaangażowaniem. Monaco nadal dominowało na boisku, próbując zwiększyć swoją przewagę, tymczasem Montpellier szukało sposobu, by odwrócić losy meczu.

W końcówce spotkania, po zaciętej walce, Wissam Ben Yedder ustalił wynik meczu na 2-0, zdobywając gola tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. To była zasłużona nagroda dla Monaco za ich determinację i skuteczność w ofensywie.

Mecz nie obył się bez emocji i kontrowersji, czego dowodem było kilka żółtych kartek oraz czerwona kartka dla Boubakara Kouyaté z drużyny gości.

Po ostatnim gwizdku fani Monaco świętowali zwycięstwo swojej drużyny, która prezentowała się znakomicie na własnym boisku.

Monaco z pewnością będzie chciało utrzymać tak dobrą formę w kolejnych meczach, a Montpellier będzie musiało popracować nad skutecznością i dyscypliną taktyczną, by osiągnąć lepsze rezultaty w najbliższej przyszłości.