Spotkanie Metz - Monaco zakończone wynikiem 2-5

W ostatnim starciu Ligue 1 między Metz a Monaco, które odbyło się w Stade Saint-Symphorien, Monaco zdominowało rywala, odnosząc pewne zwycięstwo 5-2. Już w pierwszej połowie zespół Monaco ustalił swoją przewagę, zdobywając aż trzy bramki, co stawiało Metz w trudnej sytuacji od samego początku. Pomimo starań gospodarzy, goście potrafili kontrolować grę, zdobywając kolejne gole i zapewniając sobie komfortowe zwycięstwo.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Metz a Monaco

Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00 na Stade Saint-Symphorien. Drużyna Metz podejmowała gości z Monaco w ramach 27. kolejki Ligue 1.

Sędzia główny spotkania, Eric Wattellier z Francji, już na samym początku sprawiał wrażenie zdecydowanego i pewnego siebie.

Pierwsza bramka padła już w 4. minucie meczu, kiedy T. Minamino z Monaco skutecznie pokonał bramkarza Metz, E. Ben Seghira. Goście szybko objęli prowadzenie.

Kolejne trafienie dla Monako miało miejsce w 10. minucie, kiedy M. Akliouche podwyższył wynik na 0-2.

W 16. minucie to Vanderson zdobył trzecią bramkę dla drużyny gości, asystującemu A. Golovinowi. Na tym etapie meczu Metz musiał zacząć poważnie myśleć o zmianie swojej strategii.

Po pierwszej połowie wynik to 0-3 na korzyść Monaco. Gospodarze mieli sporo do odrobienia w drugiej połowie.

W 76. minucie F. Balogun ponownie trafił do bramki Metz, powiększając przewagę Monako na 0-4.

Niezłomni zawodnicy Metz odpowiedzieli dwiema bramkami: najpierw P. Diallo w 78. minucie, a następnie I. Sané w 84. minucie, zmniejszając wynik na 2-4.

Niestety dla gospodarzy, w 87. minucie F. Balogun ponownie ustalił wynik, tym razem na 2-5, zapewniając gościom z Monaco komfortowe zwycięstwo.

W drugiej połowie nie obyło się bez emocji - czerwoną kartkę obejrzał jeden z zawodników gospodarzy, co dodatkowo utrudniło sytuację drużynie Metz.

Po ostatnim gwizdku sędziego wynik to 2-5 dla Monaco. Triumf gości był zasłużony, a piłkarze Metz będą musieli popracować nad swoją grą, aby odnieść sukces w kolejnych spotkaniach.

Wynik ten na pewno odbije się echem w całej lidze, a kibice obu drużyn jeszcze długo będą dyskutować o tym widowisku na stadionie Stade Saint-Symphorien.