Spotkanie Monaco kontra Reims dnia 2024-01-13 16:00 na obiekcie Stade Louis-II: wynik końcowy 1-3

W meczu 18. kolejki Ligue 1, drużyna Monaco podejmowała Reims na własnym stadionie Stade Louis-II. Mecz zakończył się zwycięstwem Reims 3-1, pomimo że na przerwę drużyna gości prowadziła tylko 1-0. Było to ważne zwycięstwo dla Reims, które pozwoliło im zdobyć cenne punkty w walce o miejsce w tabeli.

Mecz pomiędzy drużynami: Monaco vs Reims

W niedzielnym starciu drużyna Monaco podejmowała gości z Reims na Stade Louis-II w ramach 18. kolejki Ligue 1.

Początek meczu miał miejsce o godzinie 16:00.

Sędzią głównym spotkania był François Letexier z Francji.

Na boisku mieliśmy okazję obserwować wiele emocjonujących wydarzeń. W 35. minucie to drużyna gości wyszła na prowadzenie za sprawą M. Daramy, który wykorzystał asystę T. Teumy.

Po przerwie Monaco wyrównało dzięki bramce W. Ben Yeddera, który wykorzystał asystę A. Golovina. Jednakże, Reims szybko odpowiedziało strzelając drugiego gola w 55. minucie za sprawą R. Khadry. Ostateczne zwycięstwo gości przypieczętował A. Matusiwa, zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry.

Ostateczny wynik to 1-3 na korzyść drużyny Reims.

Monaco otrzymało trzy żółte kartki, którymi zostali ukarani Soungoutou Magassa, Vanderson i Wissam Ben Yedder.

Z kolei, dwie żółte kartki zostały pokazane zawodnikom z Reims - Thibaultowi De Smetowi i Josephowi Okumu.

Relacja z meczu

Na Stade Louis-II od samego początku widać było ogromne zaangażowanie obu drużyn. Gospodarze rozpoczęli grę odważnie, starając się narzucić swoje warunki rywalom. Jednak to goście z Reims jako pierwsi otworzyli wynik, kiedy to w 35. minucie T. Teuma zaserwował piłkę M. Daramy, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Monaco, dając swojej drużynie prowadzenie.

Przerwa nieco uspokoiła grę gospodarzy, którzy po powrocie na boisko zdecydowanie zwiększyli tempo i zaatakowali bramkę gości. W 49. minucie wyrównującego gola dla Monaco zdobył W. Ben Yedder, wykorzystując świetną asystę A. Golovina. Jednakże, radość kibiców Monaco nie trwała długo, gdyż już w 55. minucie R. Khadra przywrócił prowadzenie Reims.

W doliczonym czasie gry goście przypieczętowali swoje zwycięstwo, kiedy to A. Matusiwa zdobył trzecią bramkę dla Reims, kończąc tym samym emocjonujące starcie z wynikiem 1-3.

Atmosfera na Stade Louis-II była niesamowita, a kibice obu drużyn dostarczyli niesamowitego wsparcia dla swoich ulubieńców. Niestety, dla gospodarzy z Monaco ten dzień nie okazał się zbyt udany.

Warto też wspomnieć o kartkach, które były dość często rozdawane przez sędziego François Letexiera. Zawodnicy Monaco otrzymali aż trzy żółte kartki, podczas gdy gracze Reims zostali ukarani dwoma.

Po tej porażce Monaco ma teraz przed sobą trudne starcia z Rodez, Marseille oraz FC Liefering, natomiast Reims zmierzy się kolejno z Sochaux, Nantes i Toulouse.