Mecz między Rennes i Monaco dnia 2023-12-09 16:00 na obiekcie Roazhon Park - 1-2

W miniony weekend Rennes i Monaco zmierzyły się w starciu pełnym napięcia podczas meczu Ligue 1. Spotkanie to było niezwykle wyrównane, ale ostatecznie to drużyna Monaco wyszła zwycięsko, pokonując gospodarzy 2-1. Choć na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 0-0, to druga połowa okazała się niezwykle emocjonująca. Mecz odbył się na Roazhon Park w dniu 9 grudnia o godzinie 16:00.

Mecz piłki nożnej: Rennes vs Monaco

Mecz pomiędzy drużynami Rennes a Monaco odbył się na stadionie Roazhon Park w ramach 15. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym spotkania był Clement Turpin z Francji.

Początek meczu nie przyniósł emocjonujących akcji i obie drużyny pozostawały w równowadze. Pomimo starań zawodników, wynik do przerwy pozostał niezmieniony - 0-0.

Po przerwie to drużyna gości wyszła na prowadzenie po bramce strzelonej przez Vandersona w 51 minucie, asystą popisał się F. Balogun. Niestety, emocje nieco opadły, gdyż zaledwie kilka minut później Vanderson zobaczył drugą żółtą kartkę i został ukarany czerwoną kartką.

W 85 minucie Monaco podwyższyło prowadzenie, kiedy Y. Fofana zdobył bramkę dla swojej drużyny, ponownie asystując F. Balogun. Napięcie na stadionie rosło, a kibice obu drużyn głośno dopingowali swoje zespoły.

W końcówce meczu, Rennes próbowało odrobić straty, co przyniosło efekt w 90. minucie, gdy B. Bourigeaud zdobył honorowego gola dla gospodarzy.

Mimo zaciętej walki, mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść drużyny Monaco.

Kartki również miały swój udział w wydarzeniach na boisku. Gospodarze otrzymali żółte kartki: Warmed Omari (38'), Arthur Theate (61'), natomiast czerwoną kartkę zobaczył Vanderson (74'). Żółte kartki dla gości zostały pokazane Mohamedowi Camarze (13'), Vandersonowi (54'), Mohammedowi Salisu (62'), Denisowi Zakarii (65') oraz Wilfriedowi Singo (69').

Następne mecze Rennes to starcia z Villarreal, Toulouse i Clermont Foot, natomiast Monaco zmierzy się z Lyon, Toulouse i Reims.