Mecz Nice kontra Monaco zakończony wynikiem 2-3 dnia 2024-02-11 19:45 na obiekcie Allianz Riviera

Wczorajszy wieczór na Allianz Riviera był pełen emocji, gdy drużyny Nice i Monaco zmierzyły się w meczu Ligue 1. Po zaciętej rywalizacji to Monaco wyszło zwycięsko, pokonując gospodarzy 3-2. Mecz zakończył się wynikiem 1-1 po pierwszej połowie, ale Monaco zdołało odwrócić losy spotkania, zdobywając decydujące bramki. To było starcie, które na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn.

Relacja z Meczu Nice - Monaco

Wczorajszy wieczór na stadionie Allianz Riviera dostarczył kibicom futbolowych emocji, gdy drużyna Nice podejmowała gości z Monaco w ramach 21. kolejki Ligue 1. Mecz zakończył się wynikiem 2-3 na korzyść drużyny z Księstwa Monako, ale to nie wynik był najbardziej pamiętny, lecz sposób, w jaki został osiągnięty.

Początek spotkania był dynamiczny, a już w 16. minucie Denis Zakaria zdobył pierwszego gola dla Monaco po asyście M. Camary, dając prowadzenie gościom. Sytuacja wydawała się nieco lepsza dla Nice, gdy w 37. minucie G. Laborde wyrównał wynik, ustalając go na 1-1 do przerwy.

Po wznowieniu gry to ponownie Zakaria pojawił się na boisku, zdobywając swojego drugiego gola w 50. minucie, tym razem po asyście T. Minamino. Monaco ponownie prowadziło, ale ta zmienna gra nie była jeszcze zakończona. W 54. minucie czerwoną kartkę obejrzał Dante z Nice, pozostawiając gospodarzy w dziesiątkę.

Mimo tego Nice odnalazło siłę do walki, i w 74. minucie E. Guessand strzelił bramkę na 2-2 po asyście M. Sansona, rozpalając nadzieje kibiców. Jednak radość nie trwała długo, bo już trzy minuty później A. Golovin zdobył decydującego gola dla Monaco, ustalając wynik na 2-3.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, a sędzia Eric Wattellier musiał rozdać wiele żółtych kartek, zarówno dla gospodarzy, jak i gości. Wśród wyróżniających się zawodników byli między innymi Jordan Lotomba i Tom Louchet z Nice oraz Thilo Kehrer oraz Aleksandr Golovin z Monaco.

Po pełnym emocji spotkaniu drużyna Monaco cieszyła się z cennych trzech punktów na wyjeździe, podczas gdy Nice musi teraz skoncentrować się na kolejnych meczach z Lyon, Clermont Foot i Toulouse. Kolejne wyzwania czekają również na Monaco, które zmierzy się z Toulouse, Lens i Paris Saint Germain. Po takim widowisku jak wieczór w Allianz Riviera, kibice na pewno czekają na kolejne emocje na boiskach Ligue 1.