Stade Brestois 29 - Monaco, wynik meczu: 0-2

W dniu 21 kwietnia 2024 roku na Stade Francis-Le Blé odbył się mecz pomiędzy drużynami Stade Brestois 29 i Monaco, będący częścią 30. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Księstwa Monako 2-0, po bramkach strzelonych w pierwszej połowie. Podsumowanie tej rywalizacji znajdziesz poniżej.

Relacja z meczu piłki nożnej: Stade Brestois 29 - Monaco 0-2

Dzisiejszego popołudnia na Stade Francis-Le Blé odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Stade Brestois 29 a Monako. Emocje sięgały zenitu, a obie ekipy walczyły o trzy cenne punkty w ramach rozgrywek Ligue 1.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:05, a głównym arbitrem tego starcia był Ruddy Buquet z Francji. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowite widowisko na trybunach.

Po zaciętej pierwszej połowie to drużyna gości wyszła na prowadzenie. W 40. minucie to właśnie Denis Zakaria popisał się strzałem, ustalając wynik na 1-0 dla Monako. Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie, a na 2-0 podwyższył w 48. minucie Takumi Minamino po asyście Krepin Diatty.

Gospodarze starali się odrobić straty, co niestety skutkowało wzmożoną agresją na boisku. Kilkoro zawodników Stade Brestois 29 zasłużyło na żółte kartki: Julien Le Cardinal (59'), Kenny Lala (69'), Mahdi Camara (85'), Jérémy Le Douaron (90') oraz Hugo Magnetti (90').

Również zawodnicy z Monako nie uniknęli kar. Denis Zakaria (44') i Maghnes Akliouche (65') zostali ukarani żółtymi kartkami. Na koniec emocji nie brakowało - w doliczonym czasie gry dwaj piłkarze gości, Eliesse Ben Seghir oraz Wilfried Singo, zobaczyli czerwone kartki.

Pomimo starań obu drużyn, to ostatecznie Monako odniosło zwycięstwo z wynikiem 2-0. Po tym meczu Stade Brestois 29 czekają trudne starcia z zespołami Rennes, Nantes i Reims, natomiast Monako zmierzy się kolejno z Lille, Lyon i Clermont Foot.