Na obiekcie Stade Bollaert-Delelis odbył się mecz między Lens i Monaco zakończony wynikiem 2-3

W sobotę, dnia 25 lutego 2024 roku, na Stade Bollaert-Delelis odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Lens i Monaco, w ramach 23. kolejki Ligue 1. Po emocjonujących 90 minutach piłki nożnej, to Monaco wyszło zwycięsko, pokonując gospodarzy 3-2. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Monako 2-1, a decydujące trafienie padło w drugiej połowie. Mecz ten zapewne zapadnie w pamięć fanom obu drużyn na długo!

Relacja z meczu piłki nożnej: Lens vs Monaco

Wczoraj, na Stade Bollaert-Delelis, odbyło się widowisko, które zapisało się w historii klubów Lens i Monaco. Mecz zakończył się wynikiem 2-3 na korzyść gości. Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, a kibice obu drużyn pełni pasji wspierali swoich ulubieńców.

Zaczęło się od szybkiego uderzenia Monako, gdy już w 19. minucie F. Balogun ustalił wynik na 0-1 po asyście M. Salisu. Kolejna bramka padła na korzyść gości w 30. minucie, kiedy to B. Samba podwyższył prowadzenie na 0-2.

Jednak Lens nie zamierzał się poddawać i już minutę później, w 31. minucie, E. Wahi zmniejszył dystans na 1-2. Gra toczyła się z ogromną intensywnością, a piłkarze obu drużyn stawiali czoła trudnościom naprzemiennie atakując i broniąc swoje bramki.

W drugiej połowie meczu Lens walczył z determinacją, co zaowocowało wyrównaniem wyniku w 77. minucie. Wtedy to W. Saïd strzelił bramkę na 2-2, dając swojej drużynie nadzieję na zwycięstwo.

Niestety dla gospodarzy, w samej końcówce meczu, w 90. minucie, T. Minamino ponownie poprowadził Monako do przodu, zdobywając decydującego gola na 2-3 po asyście W. Singo. Chociaż Lens próbował odpowiedzieć, goście zdołali utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz nie obył się bez emocji, czego dowodem są liczne żółte kartki rozdane przez arbitra François Letexiera. Gospodarze otrzymali aż sześć żółtych kartek, w tym dla takich zawodników jak Facundo Medina, Adrien Thomasson czy Brice Samba. Z kolei goście zostali ukarani trzema żółtymi kartkami, a czerwoną kartkę obejrzał żaden z piłkarzy.

W rezultacie, Lens zmierzy się teraz z Lyon, Stade Brestois 29 oraz Nice, podczas gdy Monaco czekają starcia z Paris Saint Germain, Strasbourg oraz Lorient. Mecz ten na pewno na długo pozostanie w pamięci fanów obu drużyn, a zwłaszcza tych, którzy mieli okazję być na trybunach Stade Bollaert-Delelis i śledzić każdą emocjonującą chwilę tego spotkania.